تبلیغات
اللهم عجل لولیک الفرج و سهل مخرجه - هنر موسیقی و سلبریتی ها ۩۩ بخش2

هنر موسیقی و سلبریتی ها ۩۩ بخش2

نویسنده : MohoMo سه شنبه 9 تیر 1394 05:09  •    ارسال شده در: موسیقی

بخش دوم مقاله هنر موسیقی و سلبریتی ها که 100 % پیشنهاد میکنم این مقاله رو از دست ندین ، 

با تشکر از نویسنده 

هنر حاضر و غول مدیا
با بودجود آمدن رسانه های جمعی تحول عظیمی در بنیان هنر ایجاد شد: هنر=سرگرمی. نام بسیاری از موسسات هنری پسوند سرگرمی دارد, یعنی هنر بازی است. یعنی تعریف هنر لذت است.
وقتی رادیو و تلویزیون بوجود امد, صنعت رسانه شکل گرفت. رسانه باید برنامه ای میساخت و مردم رو سرگرم میکرد. بهترین وسیله برای ایجاد این سرگرمی هنر بود. مردم از شنیدن موسیقی لذت میبردند و دوست داشتن فیلم و صحنه های جذاب ببینند. به خودی خود مطلب بدی نیست و معقول و خوب هم هست, ولی نکته اینجاست که با ورود رسانه, هنر از اصل خود خارج شد. ماهیت خودش رو از دست داد. وقتی هنر رسانه ای وسیله سرگرمی شد هنرمندان هم شدن سرگرم کننده و شادی اور, و این هنرمندان ادمای فرهیخته ای نبودند.
اولا هنرمند پول بسیاری بابت اثرش دریافت کرد. و دوما رسانه باعث شد هنرمند صاحب احترام و شهرت بسیاری بشه. همین باعث شد خیلی ژانگولر ها برای پول و احترام هنر خلق کنند و بطور کلی به چشم شغل به اون نگاه کنند. نه اینکه لزوما با قصد منفی وارد شدن خیلی ها با علاقه و قصد خوب وارد شدن, اما بهرحال هنرمند نبودند, یا هنرمند خوبی نبودند. هنر اگر از ته دل نباشد ارزشمند نیست. مثل بازیگری که اگه حس نقش خودش رو نداشته باشه و با اون خو نگرفته باشه, مصنوعی هست و اون ارزش رو نداره.
نه اینکه هنرمند نباید بابت اثرش مزد بگیره,برعکسه, اما این عارضه جانبی رو هم داره, و تبدیل شدن موسیقی به صنعتی تنها برای پول در اوردن باعث افت سطح هنری موسیقی شد. 

صنعت موسیقی
اصولا همیشه "بعضیها" از همه چیز پول میسازند, به هر قیمتی.
که چون پول پول میاره اون عده قدرتمندند. که در بحث ما یعنی موسیقی, کمپانی داران هستند. همانطور که فست فود سم است و خوشمزه و دلیل اصلی پیدایش اون هم پول چاپیدن از مردم هست, و همانطور که فیلمی مثل "سریع و خشن" یا "خانواده میلر" آشغال است و جذاب و پرتکنیک و سک*ی و دلیل اصلی ساخت آن پول چاپیدن از مردم است, اسم صنعت به خود گرفته و منبع بزرگ درآمدی برای صاحبان است.
وقتی موسیقی تبدیل به صنعت شه یعنی از هر چیزی استفاده میشه تا پول ساخته بشه, یعنی فروش ها خیلی زیاد بشه, یعنی خواننده ها خیلی معروف بشن. 
یعنی از هرچیزی که بشه به موسیقی چسباند برای جذب مردم استفاده میکنند. از هزاران مجله و سایت و بیلبورد و تلویزیون و تبلیغات دروغ گرفته تا آوردن چند دختر لخت و جذاب در ویدیو و "فیت" دادن ها و "اخبار چرند خاله زنکی هنرمندان".
صنعت موسیقی در جهان سالانه حدود 30 میلیارد دلار درامد دارد!


تحولات اجتماعی در مورد هنر

اگه به نقاشی های قبل از رنسانس و قرن هیجدهم نگاه کنیم, نقاشی زیبا و آشنا و معقولی را میبینید. در قرن هیجدهم طی جنبش های روشنگری و همینطور آزادی هایی که برای نخستین بارها به مردم داده میشد, تغییراتی در سبک نقاشی ها بوجود آمد. کم کم برخی ناهنجاری ها وارد نقاشی ها شد. از جمله نقش های بسیار از زنان برهنه, به تصویر کشیدن امیزش جنسی و صحنه های بدون سانسور و خشن از وقایع تاریخی یا استعاره های سیاسی. یا اشکال نو سورئال و چند وجهی (دارای چند معنی).
در واقع آزادی بجود امد تا خلاقیت و هر احساس و فکری ابراز شود, گاه خوب و گاه بد.
اما از اواسط قرن نوزدهم, طی جنبشهایی هنر مدرن شروع شد. سال 1830 بود که دو اندیشه در مورد هنر بیان شد: هنر مفید, هنر برای هنر 
در راس اندیشه هنر مفید سن سیمون بود و این عده عبارت بودند از "کلاسیکها" که هدف هنر را "آموزنده بودن" میدانستند و میگفتند که هنر باید برای تعلیم و راهبری افراد بشر مفید باشد و فلاسفه که میخواستند نظم و نثر در خدمت پیشرفت اندیشه بشری قرار گیرد و بالاخره اصلاحطلبان که می کوشیدند برای استقرار نظم جدیدتر و بهتر از هنر و ادبیات نیز کمک بگیرند.
اما هنر برای هنر نه مکتب مشخصی و نه عده خاصی آنرا بوجود اوردند اما بالاخره ویکتور هوگو و گوتیه در راس انها قرار داشتند, گرچه ویکتور هوگو قبلاً به مسائل اجتماعی توجه داشت و بعدها نیز (در سال ۱۸۴۰) برای هنرمند وظیفه اجتماعی قائل شد. انها ادعا داشتند: هنر یگانه دلیل زندگی است و با وجود این به درد هیچ کاری نمی خورد هنر بی فایده است و تنها وجود آن به خودی خود کافی است. " فایده اش چیست؟ زیبا بودن! آیا همین کافی نیست! مثل گلها مثل عطرها مثل پرندگان مثل همه چیزهایی که بشر نمی تواند به میل خود تغییر دهد و ضایع کند به طور کلی هرچیز وقتی که مفید شد دیگر نمی تواند زیبا باشد زیرا وارد زندگی روزمره می شود شعر نثر می شود و آزاده برده می گردد. همه هنرها همین است. هنر آزادی است جلال است گل کردن است و شکفتگی روح است در بطالت. نقاشی و مجسمه سازی و موسیقی مطلقاً به درد هیچ چیز نمی خورند …"
در این نبرد, هنر برای هنر پیروز شد. خلاقیت بدون مرز, گاه بسیار مبهم و غیرقابل درک, گاه بی معنا, گاه عمیق. در واقع در هنر مدرن, هیچ مرزی برای هنر وجود ندارد. و اصلا هنر بدنبال چیزی نیست, هنر برای هنر است. هنر خود هدف است. 
در نقاشی ها اگر تا قبل از آن منظره یا افرادی که در واقعیت از آن تصویر قبلی داریم کشیده میشد, اینک تصاویر کاملا انتزاعی و مصنوعی, که در طبیعت مانند ان را سراغ نداریم بوجود امد.

اساسا آزادی چیز بد یا خوبی نیست, لازم است. آزادی پاره کردن زنجیر ها و نمایاندن چیزی که هست, هست. خوب یا بد.
اما "بی هدف" شدن هنر طی جنبش هنر برای هنر و آزادی مطلق دادن به هنرمند موجب اتفاقات مهمی شد. که این اتفاقات در واقع حاصل اجازه بیرون ریختن هر تمایل سرکوب شده و خواسته نفسانی یا هر حس و فکری است. 
(الترناتیو) اول اینکه هنر بسیار بسیار گسترده شد. هر کس میتواند هر چیز از نظر خودش "زیبایی" بیافریند, و به آن هنر بگوید. همین مسئله باعث پیدایش هنر های عجیب و تازه شد. برخی از انها قابل تقدیر, و برخی نامفهومبرای مثال در نقاشی نقش های وارد شد که جز برای خود نقاش هیچ مفهومی برای دیگران ندارد, و تنها حسی که منتقل میکند, ابهام و خلصه و پوچی ست. یا اواهایی موسیقی نام گرفت که الودگی صوتی نوینی بود. لباس های نامانوسی در نمایش ها استفاده شد که تنها دیوانگی را میرساند, مگر برای کسانی که به ان معتاد شده اند. در مقابل برای مثال باعث ایجاد آواهای تازه و کم ارزش شدن قواعد و اکورد ها و خلاقانه تر شدن موسیقی شد که پیشرفت بزرگی در هنر بود.

(پاپ) دوم اینکه اخلاق به طور کلی از خصایص هنر حذف شد. البته هنر هیچوقت وظیفه اخلاقی نداشته, اما دیگر بی اخلاقی هم آزاد شد. به تدریج این آزادی به فساد و بی بند و باری کشید. شعر ها و داستان های بسیاری در وصف بی بند و باری نوشته شد و بدون شک تاثیرات بسیاری در زندگی مردم گذاشت. 

طی اتفاقات مفصل دیگری در داستان هنر, در موضوعات آن تغییراتی ایجاد شد. به موضوعاتی بهای والا داده شد که تا قبل از ان طرد میشد. موضوعاتی که در اصل انها, "افسردگی و ناکامی" و "شهوت" است. و "ابهام" یک اثر هنری, نقطه قوت آن شد.

موسیقی پاپ و انحرافات آن

امروز بطور کلی در موسیقی پاپ غربی, فقدان عجیبی اولا در متن آهنگ ها و بعد در موسیقی آن ایجاد شده. لیریک ها عموما معنی خاصی ندارن و اگر هم دارند چیزی جز فساد ندارد و کمتر آهنگ با معنی پیدا میشود. علت ان هم بیشتر پایین بودن سطح علمی و فرهنگی خواننده هاست. 
جنایات بزرگی در موسیقی پاپ درحال رخ دادنه!
از ضرری که به خود هنر موسیقی میرسد تا به فرهنگ جامعه تا به هنرمندان تا نفعی که به صاحبانش میرسد.
برای آنکه ملموس تر منظور خودم رو برسونم چند قطعه رو بررسی میکنیم.
در یک آهنگ, موسیقی نقش "طعم غذا" و شعر نقش "اثر غذا" را دارد.
موسیقی نقش "روش تدریس" و شعر نقش "درس" را دارد.
در واقع موسیقی نقش "مادی" و شعر نقش "معنوی" را دارد. 
البته این مال وقتیه که بفهمیم چی داریم گوش میدیم.
بیاین به شعر چندتا اهنگ هیت آخیر یه نگاهی بندازیم.

Blurred lines:
همگی بلند بشین هی هی هی
اگه نمیتونی اون چیزی روکه میخوام بگم بشنوی, اگه نمیتونی از همون صفحه بخونی, شاید من دارم کر میشم, شاید من دارم کور میشم, شاید من عقلم رو از دست دادم (:|) خب, حالا اون نزدیک بود, سعی کرد تو رو رام کنه, اما تو یه حیوونی, عزیزم توی ذاتته! فقط بذار تو رو آزاد کنم, تو به هیچ پولی نیاز نداری, اون مرد خالق تو نیست, و به همین خاطره که من دارم یه دختر خوب میگیرم میدونم میخواییش!
نیاز به تشریح داره؟ الان هر دختر خوشگلی رو به یه حیوون برای س*س تشبیه کرده, که تازه پولم نمیگره! و مثکه خود دختره میخواد F me! 
تو یه دختر خوبی, نمی تونم بذارم ازم بگذری, تو اصلا عمل جراحی نکردی, داری راجع به تباه شدن حرف میزنی, از این خط های محو متنفرم, اما تو یه دختر خوبی, اون طوری که من رو می قاپی, حتما میخوای بد جنس بشی , جلو برو من رو بگیر, اونا برای چه چیز رویا پردازی میکنن وقتی اون شلوار جین رو میپوشی واسه چی شهوتی بشیم, تو جذابترین دختر اینجایی! من احساس خوشبختی میکنم تو میخوای من رو بغل کنی, چه شعرها یی من رو در آغوش میگیرن...
نصفیش که اصن معنی نمیده, فقط چندتا قافیه ردیف کرده. حالا خوبه باز شلوار جین پاشه, تو ویدیوش که اینطور نیست! بریم سر قسمت پرمحتوای شعر!
یه چیزی از تو میپرسم, بذار من اون کسی باشم که باهات میخوابه!
از مالیبو تا شهر پاریس دوست داشتم اما به خوبی تو نبود پس من رو بزن وقتی داری ازم می گذری. من یه چیز بزرگ !!!! بهت میدم باسنت رو به دو قسمت تقسیم کنه. (:|) تلو تلو میخوری حتی وقتی لباس راحتی پوشیدی.
هولی شت.
منظورم اینه که تقریبا طاقت فرساست. توی صد سال جرات نکردم, بکش دختر تو داری ازم رد میشی, هیچ کس مثله دوست قبلیت نیست اون خیلی خسته کننده بود, اون به باسنت ضربه نمیزد و موهات رو نمی کشید, پس من فقط تماشا می کنم و منتظر میشم, برای تو تا ازم تعریف کنی هیچ زنی نمی تونه دست رد به سینه ام بزنه, من یه پسر خوبم اما اشتباه نکن تو منو به دست میاری, باسنت رو بلرزون.
لامصب وحشی هم کار میکنه.
برقص بلند شو جوری که انگار درد میگیره انگار درد میگیره دوست نداری این کار و بکنی, عزیزم میتونی نفس بکشی 
مثکه مازوخیستم داره.
من این رو از جاماییکا دارم همیشه به کارم میاد از داکوتا تا دکاتو, وانمود کردن دیگه بسه چون الان داری می بری این اغاز ماست من همیشه یه دختر خوب می خواستم وتو یه دختر خوبی!
دو دقیقه سکوت.
.
.
وجدانت اجازه میده این بری دوباره این حشرنامه رو گوش کنی؟ این اهنگ میشه معروفترین و بهترین اهنگ سال و جایزه درو میکنه.
دقت کنید که همونایی که خیلی شیک و متجدد تو مراسما این اهنگارو گوش میدن و باهاش میرقصن, اینا همون بی شرفایی هستن که راجب حقوق زن گه خوری میکنن, همون بت هامون.

Hot N Cold
تو همش افکارت رو تغییر میدی مثل دخترا هی لباس هات رو عوض می کنی مثه یه هرزه, باید می دونستم و همیشه فراتر از تفکر حرف می زنی باید می دونستم. که تو برای من مناسب نیستی
چون یه وقت هایی پرهیجانی و بعدش سرد و بی روح یه وقتایی موافقی و بعدش مخالف یه وقتایی فعالی و یه وقتایی نه یه وقتایی عالی هستی و بعضی وقتها بی ارزش میشی وقتی اوضاع خوبه تو اشتباه می کنی 
اوضاع سیاه و سفیده یه وقتایی دعوا میگیریم، با هم بهم میزنیم بعدش همدیگه رو می بوسیم و همه چی میره پی کارش تو، تو واقعا نمی خوای با من بمونی. نه ولی واقعا هم نمی خوای که بری
چون یه وقت هایی پرهیجانی و بعدش سرد و بی روح یه وقتایی موافقی و بعدش مخالف یه وقتایی فعالی و یه وقتایی نه یه وقتایی عالی هستی و بعضی وقتها بی ارزش میشی وقتی اوضاع خوبه تو اشتباه می کنی 
ما قدیما خیلی نقاط مشترک داشتیم. پس بیا با من همگام شو تمام قوا و نیروم تموم شده الکی به همه چی میخندیدیم ولی حالا رک بودنت هم کسل کنندس باید می دونستم تو تغییر نمی کنی یکی دکتر رو خبر کنه یه مورد عشق دوطرفه وجود داره نمی تونی از این قضیه خلاص بشی
"تکرا بالا, هی جاهاش عوض میشه"
بله. هیچ نکته غیر اخلاقی نداشت! چیز بدی هم نگفت, جالبم بود گرچه چرت زیاد داشت, اما جزو شعرهای خوب حساب میشه.
اما قضیه اینجاست که از نظر ادبی مفت نمیارزه. یه بچه دبستانی هم میتونه همچین شعری بگه. احوالپرسی ترانه سراهای ما صد شرف داره به اینا. چرت ترین شعر جنتی عطایی یا یغما گلرویی یا هر شاعری که داریم بهتر ار ایناست. 
گرچه متاسفانه متاسفانه همین غربگرایی ذایقه ایرانی هارو هم داره تغییر میده و خزعبلات زیادی میشنویم, اما به قول چاوشی " واسه پرچم سه رنگ زیر پرچم سفید, من هنوز معتقدم باز باید جنگید "
اگه یادتون باشه زدبازی از اهنگایی که باعث معروف شدن زدبازی شدن بریم فضا بود:
بریم فضا از زدبازی
خط های کوکایینو اکستسی, نره امشب تو حس کسی, تابتونین همتون, مثل سیجل و ویلسون و ام جی چت بشین
این از مواد
ویلسون: من همیشه دختری با موی مش میخوام ولی یه گوشه یه دافی موی مشکی داشت نگام میکرد مثل یه آهوی چشم سیاه من هم اون رو نگاه کردم توی چشم زیاد رفتم طرفش گفت دنبالم کن رفتم دنبالش گفتم بگیر شمارم رو گفت زنگ بزنم صبح بیای دنبالم تو نه چون قراره که بیدارشی کنارم صبح!!
چی بگم الان؟! 
سیجل: نرقصیده می خواد پیشم بشینه دوباره شاید این بار از دست سیجل بگیره شماره می خواد با من مست پس بشه پس از مست دست بشه میزن میگم اصلا رسمشه, دافی بدون فقط تو رو می خوام بین اون همه حالا که انقدر فاصله ی بینمون کمه شب یکم پیشتم نپرس تا صبح کجام, نشین منتظرم فردا با روبدوشامبر
ام جی: همه میدونن که من کوکولی دارم!! به همه درو دافا اینجا من کوکولی دادم چون که این جک ج*ده ها کوکولی بازن بزن بریم تو اتاق ببین چه دودولی دارم!! آره کوچولو با ام جی خلاف سنگینه کی میگه هرکی میزنه مواد غمگینه!! پودر رو میکشیم بالا ما با دماغا حالا میپریم بالا پایین مثل کلاغا ماها هستم مست و نعشه نفهمیدم دافی که زدم شصت و هشته!! به هر حال تا زدم دخی به سیخ شانس تخمی من کمیته ریخت
ویلسون: دنبالم کرده حالا پلیس عقده ای ویلی داره می گازه با رونیز نقره ای ولی ما که نداریم هیچ کاری بشون درو دافو میخوام با کمر باریکشون می خوام به همشون بدم من یه جایی نشون پس به سمت خونه ویلی میریم لایی کشون
اینم از معروف ترین گروه رپ فارس, و حتی محبوبترین گروه نسل جدید!

اینا چندتا نمونه بود از اهنگاشون,اکثرن همینجورین. 


دانستنی هایی راجب ماریا کری


ماریا تا چندی پیش توی قصری به مساحت 11،750 فوت مربع زندگی میکرد و اون رو 13میلیون دلار فروخت! و این مبلغ تقریبا دو برابر قیمیتی است که آنها این خانه را در سال 2009 خریداری کرد!
ماریا یک خونه سیار یا کاروان هم داره که ۱.۸ میلیون دلار خریداری شده، حتی سالن پذیرایی هم دارد.هشت تلویزیون دارد و یک تلویزیون ۶۵ اینچی!
اندازه کمد او 12.000 فوت مربع است. ظاهرا ماریا کری صاحب حدود 1000 جفت کفش است که آنها را در کمد جالبی با جزئیات طلایی ، لوسترها و صندلی های سلطنتی تزئین کرده است.
در کنار این قضایا, خدمتکار ماریا بخاطر نپرداختن حقوقش! و هفته ای 100 ساعت کار کشیدن از اون شکایت کرده.
ماریا کری و همسرش نیک کاتن جدا شدند. گویا این زوج مدتی بود که با یکدیگر مشکل داشتند اما پس از مصاحبه عجیب “نیک کانن” این مشکلات دو چندان شد چرا که نیک در یک مصاحبه جنجالی عنوان کرده بود که من با 5 تن از معروف ترین زنان هالیوودی ارتباط جنسی داشتم و کسی مثل من نیست که با این همه زن معروف ارتباط داشته باشد.

دانستنی هایی راجب مدونا
قطعا یکی از اصلی ترین عوامل فاسد کردن موسیقی همین بشر بود. در واقع مایلی سایرس انگشت کوچیکه مدونا هم نمیشه.
زمان اون وضع اخلاقی به بحران الان نرسیده بود, تو ان شرایط بعد از البوم "مثل یک باکره" مدل مجله پلی ب*ی شد.
تو ویدیو "ببخش عشقم" و چندجای دیگه خودشو یه "سادومازوخیست" نشون داد, بیماری که در آن یک شخص با آزار دادن فرد دیگری که از درد کشیدن لذت می برد ارضا می شود. بیماری آزار دادن و تحقیر دیگران و بی احترامی به آنها یا آزار دیدن و مورد بی احترامی و تحقیر دیگران قرار گرفتن که سبب ارضای جنسی می شود.
سال 1992 دیگه زد بالا یه کتاب داد به اسم "س*س"! کتاب شات های نود و س*سی و مازوخیستی و کثافت کاری خودش و بقیه دوستان متمدنش بود.
تو تور 93 "شو دخترونه" رقاصه هاش تاپلس بودن.


سال 94 هم تو برنامه "دیوید لترمن" لباس زیرش اورد از مجری خواست بو بکشه.
سپس در کمال پر رویی سال 96 عارف هم شد! به عرفان یهود یا کابالا گروید! و زد تو کار مفهومی ویدیو "فروزن"رو داد )
بعدم در حمایت از همجنسبازان فعالیت کرد.
سال 2003 هم دیگه از زبونا داشت میوفتاد اون اجرای معروف با بریتنی و کریستینا رو انجام داد که توش همدیگرو بوسیدن.
الانم که دیگه پیر شده کسی تحویلش نمیگیره چندتا خواننده جدید گیر اورده میگه تربیت کرده تا همچنان به گه کاریهاشون ادامه بده.

مدونا صاحب چندین سند خانه و عمارت های متعدد است و از جمله صاحب دو خانه در نیویورک, در لندن و در ببرلی هیلز نیز می باشد. چند وقت پیش خانه نیویورک رو ۲۳ ملیون دلار برای فروش گذاشته. این خانه بزرگ ۵۵۸ متری هشت سرویس بهداشتی، پنج شومینه ، کتابخانه ، آشپزخانه و اتاق غذاخوری و یک اتاق غذاخوری رسمی داشته و چشم انداز زیبایی به شهر و پارک دارد.
تو ازدواج ها و روابطش هم همین وضعه.

این یه بخش خیلی کوچیک از کثافت و حقارتش بود. خودتون واردید. حالا وقتی این بدکاره میشه بزرگترین خواننده زن امریکایی, چه انتظاری از بقیشون دارید. 
شما میتونید بگید "اهنگاشون قشنگه من کاری به خودش ندارم فقط گوش میدم" و به صف هویج هایی که باعث شدن دنیا به این وضع بیوفته اضافه شید. گرچه موزیکاشم تعریف چندانی نداره, بخش اعظم شهرتش به موزیک ربطی نداره کلا. اینم از پاپ! البته قطعا اهنگ خوبم هست ولی وضع کلی همینه.
برچسب ها: هنر موسیقی و سلبریتی ها ، موسیقی پاپ ، مدونا ، madona ، ماریا کری ، mariya cary ، pop music ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 9 تیر 1394 06:06

یکشنبه 2 تیر 1398 07:26

You said it very well.!
look here cialis cheap canada acheter cialis meilleur pri generic cialis in vietnam cialis 5 mg funziona estudios de cialis genricos are there generic cialis buy cheap cialis in uk precios de cialis generico cialis side effects cialis price in bangalore
جمعه 31 خرداد 1398 07:16

Nicely put. Appreciate it!
tadalafil cialis 20 mg cost look here cialis order on line the best site cialis tablets cialis tadalafil online when can i take another cialis cialis farmacias guadalajara prices for cialis 50mg look here cialis cheap canada cialis australia org
چهارشنبه 29 خرداد 1398 20:16

Beneficial information. Thanks!
dosagem ideal cialis cialis sans ordonnance usa cialis online cialis dosage amounts cipla cialis online generic cialis viagra vs cialis cuanto cuesta cialis yaho we like it cialis soft gel cialis prezzo al pubblico
سه شنبه 28 خرداد 1398 05:16

Information very well applied.!
cialis kamagra levitra cialis 20 mg cost cialis arginine interactio comprar cialis 10 espa241a cialis generico postepay we choice cialis pfizer india only best offers cialis use acheter cialis kamagra cialis alternative generic cialis tadalafil
یکشنبه 26 خرداد 1398 09:51

Regards. I appreciate it.
ou trouver cialis sur le net cialis generique buying cialis on internet prix cialis once a da cialis cuantos mg hay import cialis generic cialis at walmart when will generic cialis be available we like it cialis soft gel when can i take another cialis
شنبه 25 خرداد 1398 06:03

You actually suggested that effectively.
rezeptfrei cialis apotheke cialis y deporte cialis prezzo in linea basso warnings for cialis cialis dosage buying brand cialis online 40 mg cialis what if i take cialis australia org american pharmacy cialis cialis sale online
جمعه 24 خرداد 1398 01:27

Factor very well regarded..
the best choice cialis woman low dose cialis blood pressure comprar cialis navarr compare prices cialis uk cialis dose 30mg cialis patent expiration cialis for sale south africa cialis 5mg billiger calis cialis online holland
یکشنبه 19 خرداد 1398 16:33

Regards. Fantastic stuff.
how to purchase cialis on line tadalafil 20 mg buy cialis online enter site very cheap cialis cialis daily dose generic cialis generique cialis 20 mg best price achat cialis en suisse cialis 5 mg para diabeticos cialis 5 mg scheda tecnica
جمعه 17 خرداد 1398 17:41

Thanks , I have just been looking for info approximately this topic for a while and yours is the greatest I have discovered so far. But, what in regards to the bottom line? Are you positive concerning the supply?
شنبه 24 فروردین 1398 05:13

Superb postings. Cheers!
canada online pharmacy northwestpharmacy canadian pharmacy meds trust pharmacy canada reviews cialis from canada canada drug pharmacy canadian pharmaceuticals for usa sales canadian medications online canadian drug store buy viagrow
سه شنبه 13 آذر 1397 19:29

Good advice. Regards.
buy cialis uk no prescription enter site very cheap cialis callus brand cialis generic prix cialis once a da cialis generic availability cialis tadalafil cialis cuantos mg hay cialis pills in singapore cialis lilly tadalafi
سه شنبه 13 آذر 1397 08:20

Superb information. Many thanks.
get cheap cialis cialis online deutschland buy cialis cheap 10 mg cialis flussig cialis alternative look here cialis cheap canada precios de cialis generico cialis uk cialis dosage recommendations cialis side effects dangers
دوشنبه 12 آذر 1397 20:22

With thanks, A good amount of information.

il cialis quanto costa cuanto cuesta cialis yaho cialis arginine interactio only now cialis 20 mg link for you cialis price i recommend cialis generico ou acheter du cialis pas cher dose size of cialis cialis cost cialis dosage amounts
دوشنبه 12 آذر 1397 08:00

Amazing a lot of beneficial information!
cialis generika cialis 30 day trial coupon tadalafil tablets buy cialis cialis online holland how do cialis pills work trusted tabled cialis softabs trusted tabled cialis softabs cialis 5 mg effetti collateral free cialis
یکشنبه 11 آذر 1397 07:29

You actually said it perfectly!
compare prices cialis uk cialis for sale cialis canada cialis rckenschmerzen precios de cialis generico calis usa cialis online we use it cialis online store cialis generic tadalafil buy cialis 30 day sample
شنبه 10 آذر 1397 07:07

This is nicely said. !
click here take cialis cialis 5 mg para diabeticos estudios de cialis genricos how do cialis pills work cialis cost cialis 30 day sample cialis for daily use cialis official site brand cialis nl cialis tadalafil
جمعه 9 آذر 1397 19:50

Cheers, I enjoy this.
low dose cialis blood pressure cialis dosage cialis mit grapefruitsaft order cialis from india cialis kaufen click here take cialis prezzo cialis a buon mercato cialis reviews tadalafilo cipla cialis online
جمعه 9 آذر 1397 08:03

Amazing quite a lot of beneficial data!
5 mg cialis coupon printable enter site very cheap cialis generic cialis at the pharmacy safe site to buy cialis online cialis price in bangalore cialis patentablauf in deutschland acquisto online cialis estudios de cialis genricos fast cialis online generic cialis pro
پنجشنبه 8 آذر 1397 20:50

Nicely put, Kudos!
precios cialis peru we recommend cialis info cialis name brand cheap acheter cialis meilleur pri trusted tabled cialis softabs tadalafil cialis en mexico precio side effects of cialis cialis pills in singapore cialis en mexico precio
چهارشنبه 7 آذر 1397 08:33

Kudos. I like this!
enter site 20 mg cialis cost what is cialis cialis cost cialis taglich american pharmacy cialis rx cialis para comprar does cialis cause gout cialis venta a domicilio are there generic cialis cialis without a doctor's prescription
چهارشنبه 11 مهر 1397 06:18

Whoa plenty of fantastic data.
cialis patentablauf in deutschland buy cialis online cheapest comprar cialis 10 espa241a how much does a cialis cost cialis generico online we recommend cialis best buy cialis 100 mg 30 tablet buying cialis on internet cialis en mexico precio cialis e hiv
دوشنبه 9 مهر 1397 05:12

Cheers. An abundance of data!

cialis cipla best buy cialis online deutschland cialis pills cialis daily reviews brand cialis nl tadalafil tablets cialis kaufen buy cialis uk no prescription cialis tablets for sale cialis generico online
یکشنبه 1 مهر 1397 07:24

Wow many of great facts.
canada pharmacies online prescriptions global pharmacy canada trust pharmacy canada reviews canadian online pharmacies pharmacy canada 24 canadian pharmacy king pharmacy canada plus canadian pharmacies that ship to us drugs for sale canadian pharmaceuticals stocks
چهارشنبه 28 شهریور 1397 03:04

Truly a lot of superb advice.
we recommend cialis best buy achat cialis en europe tesco price cialis cialis online deutschland costo in farmacia cialis what is cialis cialis 10 doctissimo cialis online deutschland cialis australia org cialis generico in farmacia
پنجشنبه 15 شهریور 1397 19:01

Useful write ups. Kudos.
cialis 5 mg buy tadalafil tablets venta cialis en espaa calis american pharmacy cialis cialis generico postepay miglior cialis generico cialis 10 doctissimo buy cialis uk no prescription 40 mg cialis what if i take
چهارشنبه 14 شهریور 1397 10:57

Many thanks. I value this!
drugs for sale on internet canada medication pharmacy online pharmacies tech school canadian online pharmacies reviews canadian cialis trust pharmacy canada reviews canada medication prices online pharmacies tech school pharmacy canada prescriptions from canada without
سه شنبه 13 شهریور 1397 13:43

You've made the point.
buy viagra jelly buy viagra discount how to get a viagra prescription price on viagra sildenafil prices uk safely buy viagra online viagra for sale online buying generic viagra buy viagra where buy viagra online without prescription uk
یکشنبه 11 شهریور 1397 19:20

Thanks a lot, I appreciate this!
cialis generico in farmacia how to purchase cialis on line cialis pills boards cialis manufacturer coupon only here cialis pills generic cialis with dapoxetine cialis generico en mexico trusted tabled cialis softabs weblink price cialis cialis online holland
سه شنبه 23 مرداد 1397 07:30

Cheers! Fantastic information!
where to purchase viagra online where can you buy viagra online get viagra online buying viagra online legal buy cheap viagra online where to purchase viagra buy viagra uk cheap sildenafil sildenafil sildenafil buy online uk sildenafil uk online
دوشنبه 22 مرداد 1397 23:07

You said it very well..
import cialis how to purchase cialis on line we choice free trial of cialis cialis mit grapefruitsaft we use it cialis online store we like it safe cheap cialis cialis from canada order generic cialis online recommended site cialis kanada cialis mit grapefruitsaft
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30